South Metro Junior Football League
Clubs
Clubs Websites
Websites
Venues
Contact List
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
South Metro Junior Football League
/
Under 13 Mixed Div 4 2021
Filter by season
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
Under 8 Mixed Red 2021
Under 8 Mixed Yellow 2021
Under 8 Mixed Maroon 2021
Under 8 Mixed Orange 2021
Football 4 Fun - U8M (JL Murphy)
Under 8 Mixed Green 2021
Football 4 Fun - U10M (Various Locations)
Under 9 Mixed Emerald 2021
Under 9 Mixed Lime 2021
Under 9 Mixed Green 2021
Football 4 Fun - U12G (JL Murphy)
Under 9 Mixed Amber 2021
Football 4 Fun - U12M (Various Locations)
Under 9 Mixed Orange 2021
Under 9 Mixed Yellow 2021
Football 4 Fun - U14M (Linton Street)
Under 10 Girls Emerald 2021
Under 10 Girls Ruby 2021
Under 10 Mixed Red 2021
Football 4 Fun - U15G (Various Locations)
Under 10 Mixed Fire 2021
Football 4 Fun - U16B (JL Murphy)
Under 10 Mixed Amber 2021
Under 10 Mixed Yellow 2021
Under 10 Mixed Green 2021
Under 10 Mixed Olive 2021
Under 11 Mixed Div 1 2021
Under 11 Mixed Div 2 2021
Under 11 Mixed Div 3 2021
Under 11 Mixed Div 4 2021
Under 11 Mixed Div 5 2021
Under 11 Mixed Div 6 2021
Under 12 Girls Div 1 2021
Under 12 Girls Div 2 (Modified) 2021
Under 12 Girls Div 3 (Modified) 2021
Under 12 Girls Div 4 (Modified) 2021
Under 12 Mixed Div 1 2021
Under 12 Mixed Div 2 2021
Under 12 Mixed Div 3 2021
Under 12 Mixed Div 4 2021
Under 12 Mixed Div 5 2021
Under 12 Mixed Div 6 2021
Under 13 Mixed Div 1 2021
Under 13 Mixed Div 2 2021
Under 13 Mixed Div 3 2021
Under 13 Mixed Div 4 2021
Under 13 Mixed Div 5 2021
Under 13 Mixed Div 6 2021
Under 14 Girls Div 1 2021
Under 14 Girls Div 2 2021
Under 14 Girls Div 3 2021
Under 14 Girls Div 4 2021
Under 14 Mixed Div 1 2021
Under 14 Mixed Div 2 2021
Under 14 Mixed Div 3 2021
Under 14 Mixed Div 4 2021
Under 14 Mixed Div 5 2021
Under 15 Boys Div 1 2021
Under 15 Boys Div 2 2021
Under 15 Boys Div 3 2021
Under 15 Boys Div 4 2021
Under 16 Girls Div 1 2021
Under 16 Girls Div 2 2021
Under 16 Girls Div 3 2021
Under 16 Girls Div 4 2021
Under 16 Boys Div 1 2021
Under 16 Boys Div 2 2021
Under 16 Boys Div 3 2021
Under 16 Boys Div 4 2021
Under 17 1/2 Boys Div 1 2021
Under 17 1/2 Boys Div 2 2021
Under 17 1/2 Boys Div 3 2021
Under 18 Girls Div 1 2021
Under 18 Girls Div 2 2021
Fixtures/Results/Ladders
Under 13 Mixed Div 4 2021
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Disposals Summary
Possessions Summary
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
G
TIB
MG
C Brookes
Cheltenham JFC U13
4
11
4
J Downie-Lemon
DMBJFC Und
7
9
2
C Tsekouras
Murrumbeena JFC
9
7
4
J Gillbee
Cheltenham JFC U13
4
7
4
J Scanlan
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
7
6
P Bletsas
Murrumbeena JFC
9
7
3
B Gibbs
Murrumbeena JFC
9
6
3
C Magree
East Malvern JFC (Red)
7
6
4
G Booth
Ormond JFC
7
6
2
P Carrie
Murrumbeena JFC
9
6
4
C Howley
Ormond JFC
4
5
2
F Stewart
Murrumbeena JFC
9
5
2
L Kemp
East Malvern JFC (Red)
7
5
4
M Joy
Murrumbeena JFC
9
5
2
M Newman
Murrumbeena JFC
9
5
3
P Vagana
Cheltenham JFC U13
4
5
2
C O'Hara
Cheltenham JFC U13
4
4
2
G Denino
Murrumbeena JFC
9
4
2
H Derricott
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
4
3
J Ogilvie
Murrumbeena JFC
9
4
1
O Clifton
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
4
2
T Curran
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
4
2
T Christrup
Ormond JFC
6
4
3
B Plumb
Ormond JFC
7
3
2
F Cromie
Murrumbeena JFC
9
3
2
H Holm
East Malvern JFC (Red)
7
3
1
J Beadle
Cheltenham JFC U13
4
3
1
L Lettini
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
3
2
M Frost
Murrumbeena JFC
9
3
2
M Davis
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
3
2
N Yin
Ormond JFC
7
3
2
R Coggins
Cheltenham JFC U13
4
3
2
T Einsiedel
Cheltenham JFC U13
4
3
2
W Wardlaw
Ormond JFC
7
3
1
W Matthews
Bolts
6
3
2
A Jackson
Murrumbeena JFC
9
2
1
C Canty
Prahran U13 Howitt/James
5
2
1
C Terry
Prahran U13 Howitt/James
5
2
1
E Frenkel
East Malvern JFC (Red)
7
2
2
F Silluzio
Prahran U13 Howitt/James
4
2
1
J Bater
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
1
2
2
J Mandalis
Cheltenham JFC U13
3
2
1
L Barton
Ormond JFC
7
2
2
N Allen
Bolts
5
2
1
N Bolton
Murrumbeena JFC
9
2
1
O Rankins
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
2
2
S Zvedeniuk
Ormond JFC
7
2
1
T Ingersole
East Malvern JFC (Red)
6
2
1
W Gale
Bolts
7
2
2
X Withers
East Malvern JFC (Red)
7
2
2
A Dowling
Bolts
7
1
1
A Cormack
Ormond JFC
7
1
1
B Johnstone
Prahran U13 Howitt/James
5
1
1
C Jamieson
Bolts
7
1
1
D Rowlands
Ormond JFC
6
1
1
E Gretton-Watson
East Malvern JFC (Red)
7
1
1
E Cockle
Ormond JFC
6
1
1
F Gardner
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
1
1
H Riordan
Bolts
6
1
1
H Russo
Cheltenham JFC U13
4
1
1
I Tucker
Ormond JFC
4
1
1
J Compton
Cheltenham JFC U13
3
1
1
J Jones
Ormond JFC
7
1
1
K Hijlkema
Ormond JFC
2
1
1
L Meehan
Cheltenham JFC U13
4
1
1
L Carbone
Prahran U13 Howitt/James
5
1
1
L Hoare
Cheltenham JFC U13
2
1
1
L Rutledge
Bolts
5
1
1
L Elford
St Peters FC U13 Div 6
2
1
1
L Macdonald
Bolts
7
1
1
M Mercuri
St Peters FC U13 Div 6
2
1
1
M Righetti
Murrumbeena JFC
9
1
1
M Eustice
Bolts
6
1
1
M Wingfield
Bolts
7
1
1
N Ross
Prahran U13 Howitt/James
4
1
1
O Jenkins
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
1
1
1
O Gray
St Peters FC U13 Div 6
2
1
1
O Harper
East Malvern JFC (Red)
7
1
1
O Marshall
Cheltenham JFC U13
4
1
1
O Tame
Murrumbeena JFC
8
1
1
O Kovacs
Cheltenham JFC U13
4
1
1
R Cheek
East Malvern JFC (Red)
7
1
1
R Nass
Prahran U13 Howitt/James
4
1
1
S Johnson
Bolts
2
1
1
S Ross
Cheltenham JFC U13
4
1
1
S Birkett
Bolts
7
1
1
S Ward
East Malvern JFC (Red)
7
1
1
S Kirk
East Malvern JFC (Red)
6
1
1
S Wilhelm
East Malvern JFC (Red)
5
1
1
W Aufner
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
1
1
W Wood
Murrumbeena JFC
9
1
1
Z Broughton
Bolts
5
1
1
A Sutherland
Prahran U13 Howitt/James
1
A Fernando
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
A Lechte
East Malvern JFC (Red)
1
A Brown
East Malvern JFC (Red)
1
A Newbold
Bolts
7
A Cotton
Prahran U13 Howitt/James
2
A Chetwin
U13 Mixed
1
A Gough
East Malvern JFC (Red)
7
A Goodger-Mcgrath
Bolts
6
A Barker
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
A Grenfell
U13 Mixed
2
A Hall
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
A Martin
Prahran U13 Howitt/James
1
A Gulwadi
Ormond JFC
7
B Ascott
St Peters FC U13 Div 6
2
B Galante
U13 Mixed
2
B Cornish
Bolts
7
B Jones
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
B A Ronnholm
Cheltenham JFC U13
3
C Jaremenko
St Peters FC U13 Div 6
2
C Napolitano
Prahran U13 Howitt/James
4
C Webster
Bolts
6
C Wilson
Ormond JFC
7
C Armistead
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
C Karisson
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
D Robbins
St Peters FC U13 Div 6
2
D Kirkles
St Peters FC U13 Div 6
2
D Blick
Cheltenham JFC U13
2
D Cochrane
St Peters FC U13 Div 6
1
D Evans
Prahran U13 Howitt/James
5
D Farmer
East Malvern JFC (Red)
7
D K Tsagatzones
U13 Mixed
2
D D Silva
St Peters FC U13 Div 6
2
D Panagopoulos
Prahran U13 Howitt/James
5
D Willett
Cheltenham JFC U13
4
E Gardiner
Murrumbeena JFC
6
E Sturrock
U13 Mixed
1
E Walker
St Peters FC U13 Div 6
2
E Kingsley
U13 Mixed
2
E Shields
Ormond JFC
6
E Armstrong
Cheltenham JFC U13
4
F Mcgrath
St Peters FC U13 Div 6
2
F Mcguire
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
G Moore
East Malvern JFC (Red)
3
G Reidy
Prahran U13 Howitt/James
3
H ( M A Halabi
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
H Robson
Cheltenham JFC U13
1
H Hodkinson
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
H Byrne
St Peters FC U13 Div 6
2
H Maidment
Prahran U13 Howitt/James
5
H Bacon
Bolts
7
H Clews
Ormond JFC
1
J Kidney
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
J Schindler
Murrumbeena JFC
9
J Seabrook
U13 Mixed
1
J Terrell
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
J Charles
East Malvern JFC (Red)
7
J Reid
U13 Mixed
2
J Errante
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
J Fraser
St Peters FC U13 Div 6
2
J Mantello
Prahran U13 Howitt/James
4
J Jones
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
J D Felice
Prahran U13 Howitt/James
3
J H Coste
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
J Campbell
Cheltenham JFC U13
1
J Nolan
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
J Ingham
Prahran U13 Howitt/James
2
J Adams
Prahran U13 Howitt/James
5
J Larkham
Cheltenham JFC U13
4
J Amato
U13 Mixed
2
J Orfanos
Murrumbeena JFC
7
J Bridges
St Peters FC U13 Div 6
2
J Peters
Ormond JFC
6
L Angelatos
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
L Cartwright
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
L Ruffin
Cheltenham JFC U13
4
L Dormer
Prahran U13 Howitt/James
3
L O'Brien
Prahran U13 Howitt/James
2
L Zeev
Ormond JFC
6
L T Uira
Cheltenham JFC U13
3
L Cassio
Bolts
6
L Mcgrath
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
L Charles
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
M Walsh-Buckley
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
M Eddy
Bolts
6
M Arnheim
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
M Wong
Ormond JFC
6
M Bergin
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
M Calvez
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
M Perry
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
M Martin
Prahran U13 Howitt/James
5
M Leitch
Prahran U13 Howitt/James
5
M Morton
U13 Mixed
2
N Cannington
St Peters FC U13 Div 6
2
N Nikakis
Prahran U13 Howitt/James
4
N Herft
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
N Mclellan
Bolts
7
O Mangoni
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
1
O Selby
St Peters FC U13 Div 6
2
O Thomson
U13 Mixed
2
O Sinclair
St Peters FC U13 Div 6
2
O Reid
East Malvern JFC (Red)
7
O Stolwyk
U13 Mixed
2
O Lewis
St Peters FC U13 Div 6
2
P Davey
U13 Mixed
1
P Devlin
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
P Romios
U13 Mixed
2
P Antoniadis
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
R Segal
Ormond JFC
7
R Kochhar
U13 Mixed
2
R Skirrow
Bolts
6
R Campbell
Cheltenham JFC U13
1
S Cann
East Malvern JFC (Red)
6
S Howley
Ormond JFC
2
S Matsakas
U13 Mixed
2
S Trent
U13 Mixed
2
S Edwards
East Malvern JFC (Red)
7
S Whitehead
East Malvern JFC (Red)
3
S Funtusoff
Murrumbeena JFC
4
T Barnett
East Malvern JFC (Red)
1
T Ciorciari
U13 Mixed
2
T Debien
Bolts
4
T Fiket
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
T Galitos
St Peters FC U13 Div 6
2
T Harrison
Ormond JFC
7
T Smith
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
T Smith
Murrumbeena JFC
8
T Spowart
St Peters FC U13 Div 6
2
T Symons
Bolts
7
T Flynn
East Malvern JFC (Red)
7
T Malone-Marty
Cheltenham JFC U13
4
T Podaridis
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
T Nicholson
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
T Smith
Prahran U13 Howitt/James
2
T Brooks
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
T Rabel
U13 Mixed
2
V Taranto
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
1
W Benitez
Cheltenham JFC U13
2
W Edmonds
Murrumbeena JFC
9
W Ferrier
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
1
W Garrett
East Malvern JFC (Red)
6
W Leitch
Prahran U13 Howitt/James
5
W Paroz
St Bedes/Mentone Tigers U13 Div 3
2
W Smith
East Malvern JFC (Red)
7
X Helmore
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
Y Lambrou
Bentleigh Highett Demon Dogs D6
2
Z Booth
U13 Mixed
2
Z Williams
U13 Mixed
2
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started